Mapa strony

Ostatni egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole ostatni już egzamin  gimnazjalny. W egzaminie wzięło udział 45 uczniów.  Uroczystego otwarcia sesji egzaminacyjnej dokonał jak co roku Pan Wójt Grzegorz Forkasiewicz. W swoich ciepłych słowach skierowanych do młodzieży podkreślił  ich szczególną rolę w społeczeństwie życząc Uczniom  aby te ostatnie egzaminy w tej szkole były owocne a  uzyskane wyniki dały im przepustkę do wybrania wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Pan Dyrektor Tadeusz Opala przedstawił komisję do przeprowadzenia egzaminu w skład której wchodzili Nauczyciele z naszej placówki oraz innych szkół, życzył Wszystkim  Uczniom przysłowiowego połamania piór.

Według relacji Uczniów egzamin nie był łatwy i wymagał solidnego przygotowania. W części humanistycznej sporą niespodzianką był tekst z lektury „Kamienie na szaniec” , druga cześć jak na prawdziwą historię przystało zaczęła się od igrzysk a skończyła na teraźniejszości.

Drugi dzień tradycyjnie już związany jest z większymi emocjami z racji matematyki. Tegoroczny arkusz do łatwych nie należał znalazły się w nim układy równań , układy współrzędnych i oczywiście geometria z  której było kilka zadań. Opinie uczniów co do trudności są podzielone . Natomiast niespodziewanie dla wszystkich uczniowie narzekali na część przyrodniczą w której są pytania z biologii , chemii , geografii i fizyki. Według relacji uczniów pytania były podchwytliwe i niejeden uczeń mógł mieć z nimi problemy.

Dzień trzeci to tradycyjnie już języki. W naszej szkole jest to język angielski i rosyjski. Ze względu na akustykę w tej części uczniowie podzieleni są na mniejsze grupy. Z wypowiedzi uczniów wynika , że ta część przysporzyła im najmniej problemów.

Był to ostatni egzamin gimnazjalisty z tej racji dla naszej placówki wyjątkowy i historyczny.

Przebiegł zgodnie z procedurami bez żadnych zakłóceń. Wyniki egzaminu w czerwcu. Od tych wyników będzie zależeć  przyszłość naszej młodzieży.