Mapa strony

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

W związku z udziałem w konkursie „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW” w dniu 30 września 2019 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w zorganizowanych przez bibliotekę szkolną obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”.  Dzieci z klas III przeczytały dwa opowiadania  pt. „Wielki koncert” i „Królestwo” z książki „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków” . Spośród czytających zostali wybrani zwycięzcy, którzy  w nagrodę otrzymali książki. Czytanie odbyło się na tle dekoracji przedstawiającej leśną polanę, magiczne drzewo słodziaków wykonane z materiałów wtórnych i udekorowane pracami plastycznymi dzieci z klas II. Zaproszonymi gośćmi były panie ze szkolnego koła ekologicznego, które opowiedziały o domu słodziaków – lesie. Panie  wspólnie z dziećmi posadziły sadzonkę dębu. Przypomniały uczniom, że wszystkie odpadki  należy segregować.

Spotkanie było okazją do doskonalenia czytania odgrywającego ważną rolę w rozwoju dziecka oraz ciekawą lekcją przyrody.

                                                                                              Autor:    Agata Godzwon