Mapa strony

Nasza szkoła podstawowa i gimnazjum w Rytwianach wśród najlepszych we współzawodnictwie sportowym.

W piątek 24 października 2014r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Świętokrzyskiego. Nasz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach kolejny raz został sklasyfikowany w pierwszej ósemce szkół przodujących w rankingu wojewódzkim, a dokładnie szkoła podstawowa na miejscu V wśród ponad 200 szkół, które punktowały w rankingu, a gimnazjum na miejscu IV (klasyfikowanych było ponad 150 gimnazjów).

Ponadto nasz dyrektor ZSO w Rytwianach, Pan Tadeusz Opala otrzymał „Wyróżnienie za zasługi na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży”. Wśród wyróżnionych jednostek samorządu terytorialnego znalazła się tym samym nasza Gmina Rytwiany. Nauczyciele, którzy pracowali na sportowe sukcesy naszych szkół to: Grzegorz Woś, Marcin Janowski i Jacek Więckowski.

Wyróżnienia cieszą niezmiernie, a są dobitnym przykładem na to, iż ścisła, wzajemna współpraca nauczycieli, dyrekcji i włodarzy gminy daje wymierne efekty w postaci wyników nauczania, osiągnięć sportowych dzieci i młodzieży, zagospodarowania im czasu wolnego poprzez zajęcia SKS oraz w przyszkolnym uczniowskim klubie sportowym, a wyżej wymienione promują szkołę i gminę na arenie wojewódzkiej.

 

WYRÓŻNIONE SZKOŁY PODSTAWOWE      WYRÓŻNIONE SZKOŁY GIMNAZJALNE

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 Sandomierz               1. Gimnazjum Strawczyn

2. Szkoła Podstawowa Nr 33 Kielce                       2. Gimnazjum Nr 1 Końskie

3. Szkoła Podstawowa Nr 1 Końskie                     2. Gimnazjum Nr 1 Połaniec

4. Szkoła Podstawowa Nr 25 Kielce                       4. Gimnazjum Rytwiany

5. Szkoła Podstawowa Rytwiany                           5. Gimnazjum Bodzentyn

6. Szkoła Podstawowa Fałków                               6. Gimnazjum Tumlin

7. Szkoła Podstawowa Oleśnica                             7. Gimnazjum Kazimierza Wielka

8. Szkoła Podstawowa Nr 14 Ostrowiec Św.         8. Gimnazjum Nr 1 Sandomierz

 

Wyróżnione Jednostki Samorządu Terytorialnego :

– GMINA SANDOMIERZ

– MIASTO KIELCE

– GMINA KOŃSKIE

GMINA RYTWIANY

– GMINA FAŁKÓW

– GMINA OLEŚNICA

– GMINA OSTROWIEC ŚW.

– GMINA STRAWCZYN

– GMINA POŁANIEC

– GMINA BODZENTYN

– GMINA ZAGNAŃSK

– GMINA KAZIMIERZA WIELKA

– GMINA DALESZYCE

– GMINA NOWINY

 

WYRÓŻNIENIA ZA ZASŁUGI W ROZWOJU SPORTU DZIECI i MŁODZIEŻY :

– Grzegorz Bień – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty

– Zbigniew Wojciechowski – Wiceprezes Polskiego Związku Badmintona

– Maciej Solarz – Prezes Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

– Henryk Wilk – Z-ca Prezesa Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Radosław Pożoga – Powszechny Zakład Ubezpieczeń

Jarosław Lelas – Powszechny zakład Ubezpieczeń

Tadeusz Opala – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach

Marcin Buras – SP Nr 27 Kielce / złoty medal w mini-piłce nożnej chłopców /

– Mariusz Słabiak – SP Nr 27 Kielce /złoty medal w mini-piłce nożnej chłopców/

Rena Jankowska – Dyrektor SP Nr 27 Kielce

Piotr Deszczyński – I LO Końskie /złoty medal w piłce ręcznej chłopców/

– Wojciech Jasnos – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Końskie

Marcin Wengorski – Gimnazjum w Daleszycach / srebrny medal w piłce nożnej dz./

Jan Cedro – Dyrektor Gimnazjum w Daleszycach

Aleksander Niwiński – Gimnazjum w Strawczynie /srebrny medal w sztafecie 4×100 m

Jadwiga Błaszczyk – Dyrektor ZSPO w Strawczynie

Elżbieta Zawierucha – działacz WSZS Kielce – Kielce

Janina Rożej – działacz WSZS Kielce – Końskie

– Grzegorz Wojciechowski – działacz WSZS Kielce – Busko Zdrój

Piotr Piwowarczyk – działacz WSZS Kielce – Tumlin

Andrzej Suskiewicz – działacz WSZS Kielce – Końskie