Mapa strony

Mikołajki

DSC_54596 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. To właśnie wtedy w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami.

     Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały , czy w pobliżu ich sal nie rozbrzmiewa dźwięk dzwonka Świętego Mikołaja. Przygotowania do jego wizyty trwały już od kilku tygodni. Dzieci chętnie brały udział w nauce piosenek i wierszyków, które mogły zaprezentować przed tak wyjątkowym przybyłym gościem. Wykonały  Dla także bardzo ciekawe prace plastyczne, przedstawiające Mikołaja, przy użyciu  różnorodnych technik plastycznych, przez co sprawiły mu wiele przyjemności i radości.

      Za każdym razem, gdy tylko otwierały się drzwi od sali, wszyscy aż zatrzymywali oddech z wrażenia. Aż w końcu… rozległo się pukanie do drzwi, po czym w progu pojawił się od rana wyczekiwany Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Dzieci serdecznie przywitały przybyłych  gości, po czym nastąpił długo wyczekiwany moment – wręczanie prezentów. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzy podziękowały Świętemu Mikołajowi za paczki, porozmawiały z nim oraz wspólnie zaśpiewano piosenki. W końcu nadszedł czas pożegnania.  Zdjęcia robione z Mikołajem, stanowią wspaniałą pamiątką tego spotkania.

     Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło naszym przedszkolakom wiele radości. Dzień ten na bardzo długo pozostanie  w ich pamięci, jako pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Bardzo serdecznie dziękujemy  Mikołajowi oraz wszystkim tym, którzy pomagali mu ,,pakować” prezenty.

                                                                                                           Autor Jowita Irek – Mazur