Mapa strony

Do Moskwy na festiwal

W dniach 28.08.-01.09.2019r. odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego w Moskwie. Uczestniczyło w nim 150 finalistów z 30 krajów , a wśród nich   absolwentka naszego gimnazjum Magdalena Opala, która wystąpiła w kategorii-wokal. Magda godnie reprezentowała nasz kraj wraz z koleżankami ze szkoły w Strzegomiu. Coroczny festiwal języka rosyjskiego to nie tylko nauka i zabawa ,to scena , na której uczestnicy mają możliwość zaprezentować swoją wiedzę , talent ale też  zapoznać się z młodzieżą z innych krajów .Pobyt w Moskwie  to ciekawa przygoda. Warto poznać   kulturę innego narodu i zobaczyć ,,osobliwości” Moskwy-Cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Plac Czerwony ,Kreml, Sobór Wasyla Błogosławionego, pospacerować po ulicach Moskwy. Ciekawym wydarzeniem był również pobyt    w teatrze i obejrzenie taneczno- muzycznego show, które pokazało  historię Rosji i ZSRR. Pamiątki przywiezione z Moskwy będą miłym wspomnieniem . Uczennica przygotowywała się do festiwalu pod kierunkiem :B. Dynak-nauczyciel j. rosyjskiego, B. Chodurek- nauczyciel muzyki.