Mapa strony

Wycieczka do Niepołomic

DSCN682122 kwietnia w kalendarzu     zaznaczony jest jako Światowy Dzień Ziemi. W  tym dniu wraz z grupą dzieci z Koła Ekologicznego ze szkoły w Rytwianach wyruszyliśmy do Niepołomic. Naszym celem był udział w Galowym Koncercie Laureatów, który miał miejsce podczas IX Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”.Wcześniej  jednak gościliśmy w Nadleśnictwie Niepołomice gdzie zwiedziliśmy Izbę Leśną. Ciekawostki z życia zwierząt zgromadzonych w formie eksponatów opowiadał nam  Z-ca Nadleśniczego, pan Wojciech Wimmer. Dzięki uprzejmości pana Wojciecha mieliśmy również możliwość zobaczyć żubry, hodowane
w najstarszej        w Polsce „Zagrodzie żubrów”. To naprawdę piękne i majestatyczne zwierzęta. Była to bardzo pouczająca lekcja przyrody.Po południu gościliśmy na zamku w Niepołomicach, gdzie wysłuchaliśmy koncertu zespołu myśliwskiego „Nemrod” oraz poznaliśmy prezentowane przez zwycięzców sygnały myśliwskie. Przekonaliśmy się, że kultura i tradycja łowiecka jest bardzo piękna i powszechna w tym środowisku.