Mapa strony

Witamy serdecznie w „Roku gęgawy”

P1030441Nasze działania rozpoczęliśmy już we wrześniu. Pierwsze spotkanie z myśliwymi zaplanowaliśmy w łowisku. W sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się z przedstawicielami z KŁ „Knieja”. W tym dniu wypuściliśmy w łowisku młode bażanty, zamówione jeszcze wiosną. W ten sposób zamknęliśmy poprzednią edycję i jednocześnie otworzyliśmy X edycję programu „Ożywić pola. Rok gęgawy”. W spotkaniu przy ognisku myśliwi dzielili się z nami swoimi wrażeniami z obserwacji bażantów, które były wypuszczane wcześniej. Opowiadali również o swoich wrażeniach z obserwacji gęsi, które nie raz przelatywały w okolicy stawów i odpoczywały na rzece. Okazało się, że zaobserwowano pary, które założyły nawet gniazda w okolicy. Panowie wprowadzili dzieci w tematykę biologii i występowania gęsi na terenie Polski.