Mapa strony

Trzy komplety medali Wojewódzkich Igrzysk w unihokeju dziewcząt i chłopców dla Rytwian

Wicemistrzynie województwa dziewczeta z ZSO w RytwianachW dniach 13-16 grudnia 2018 roku odbyły się Wojewódzkie Igrzyska w unihokeju dziewcząt i chłopców. W dniach 13-14 grudnia grały roczniki 2006 i młodsi, a impreza odbyła się w Niedźwicach. Tutaj po brązowe medale sięgnęli podopieczni Marcina Janowskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rytwianach. Drużyna wystąpiła w składzie: Alan Karaś; Krystian Lalewicz; Kamil Wasilczuk; Oskar Grys; Filip Szewczyk; Piotr Rugała; Alex Rzepa; Antoni Bielaska; Bartosz Nurkiewicz.

W dniach 15-16 grudnia w Czajkowie odbyły się Finały rocznika 2003-2005.  Pierwszego dnia rywalizowały  dziewczęta. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 6 zespołów.  W drodze losowania zespoły podzielono na dwie grupy, gdzie rozegrane zostały spotkania systemem „każdy z każdym”. Reprezentantki ZSO w Rytwianach, trenowane przez Jacka Więckowskiego wyszły z grupy A z pierwszego miejsca wygrywając z Nawodzicami 1:0 i Staszowską „dwójką” 2:0. W grupie B z miejsca drugiego weszły do półfinału reprezentantki  SP w Połańcu remisując z Czajkowem 0:0 i Niedźwicami 1:1. W Półfinałach wyniki były następujące: Rytwiany- Połaniec 2:0, Niedźwice- Nawodzice 0:0, (dogrywka 0:0 ), karne 3:0. W meczu o III miejsce Połańczanki uległy reprezentantkom Nawodzic 0:1, zaś w Finale reprezentantki Rytwian zremisowały w regulaminowym czasie gry 0:0 z Niedźwicami by w dogrywce ostatecznie ulec 0:1. Ostatecznie podopieczna Jacka Więckowskiego zdobyły srebrne medale, a grały w składzie: Anna Lasek, Weronika Strzelecka, Sylwia Maćkowska, Martyna Walczyk, Aleksandra Sadłocha, Kornelia Nawrot, Patrycja Złotnik, Julia Wątroba, Joanna Majka, Monika Nurkiewicz i Ewelina Rugała.

Drugiego dnia rywalizowało 7 zespołów chłopców, w grupach po 3 i 4 zespoły. Reprezentanci ZSO w Rytwianach trenowani przez Marcina Janowskiego, Zbigniewa Kosterskiego i Grzegorza Wosia zajęli pierwsze miejsce w grupie A, remisując z reprezentacją SP w Połańcu 0:0 i pewnie wygrywając 2:0 z PSP nr 2 w Staszowie. Z grupy B wyszły odpowiednio reprezentacje SP nr 1 Końskie i SP nr 1 Sandomierz. W półfinałach Rytwiany pokonały pewnie Sandomierz 2:0, a Końskie zwyciężyły 1:0 z Połańcem. W meczu o III miejsce Sandomierz pokonał 1:0 reprezentację Połańca, zaś w Finale reprezentanci ZSO w Rytwianach zdecydowanie wygrali z Końskimi 2:0, zdobywając tytuł Mistrzów Województwa. Wygrana zapewniła drużynie z Rytwian awans do Finału Krajowego, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Elblągu.

Podopieczni Marcina Janowskiego grali w składzie: Grzegorz Głowacki; Kacper Orlikowski; Patryk Jezierski; Dominik Rzepa; Wiktor Maruszewski; Norbert Wieczorek; Dawid Łukaszek; Kamil Śledź; Jakub Kaczmarski; Marek Zdral; Wiktor Król.