Mapa strony

Szlachetna Paczka

 IMG_20181204_140308886W bieżącym roku szkolnym ZSO w Rytwianach wzięło udział w XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Jest to piękna, ogólnopolska inicjatywa, która polega na niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom, którym często bieda odbiera możliwość normalnego funkcjonowania i odbiera radość życia. Szlachetna Paczka co roku publikuje szokujący raport. 20% rodzin włączonych do Szlachetnej Paczki nie ma w mieszkaniu łazienki. W co piątej rodzinie średni miesięczny dochód na osobę po odliczeniu stałych kosztów utrzymania nie przekracza 200 zł. To mniej niż 7 zł na dzień. W więcej niż co czwartej rodzinie wielodzietnej co najmniej jedno dziecko jest niepełnosprawne. Dlatego już po raz czwarty włączamy się w organizację tej szlachetnej inicjatywy, by sprawić, aby Święta Bożego Narodzenia były dla potrzebujących rodzin wyjątkowe.
Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców oraz uczniów,  ZSO w Rytwianach wsparło dwie rodziny: Seniorkę Panią Mariannę oraz 6-letniego Dawidka i wraz z rodzicami.  Było to możliwe tylko dzięki wielkiemu sercu i hojności wszystkich, którzy włączyli się w zbiórkę darów.
W przygotowanie paczki bardzo aktywnie włączyli się  również wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi całego ZSO – przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.

Bardzo dziękujemy również za pomoc przy pakowaniu uczennicom z kl. III B, które już drugi rok z rzędu znakomicie radziły sobie z segregacją, oklejaniem i pakowaniem kartonów. Młodzież przez trzy godziny i trzy dni
z rzędu pracowała nad przygotowaniem paczek dla naszych potrzebujących rodzin. Ogromną radością był fakt, że było co pakować i czym dzielić potrzebujących.
Finał Szlachetnej Paczki przypadł na weekend 8-9 grudnia.
Niebieskie paczki sztuk 24  w sobotę zostały odwiezione do magazynu  w Staszowie. Były to paczki dla Pani Marianny.  Szare paczki w ilości 45 sztuk oraz piec typu koza – w niedzielę odwieźliśmy do 6-letniego Dawidka i jego rodziców.
Ogromną wdzięczność wyrażamy dla OSP Rytwiany za pomoc w transporcie paczek. Dzięki pomocy strażaków ochotników mogliśmy bez problemu zapakować tak dużą ilość darów, by dostarczyć je rodzinom
w weekend cudów. Bardzo  dziękujemy Panu Wójtowi Grzegorzowi Forkasiewiczowi za udostępnienie samochodu, oraz dh Izabelli Bryk i dh Tomaszowi Dąbrowskiemu za przewóz paczek zarówno do Staszowa jak i bezpośrednio do rodziny Dawidka, do miejscowości Łagów.
Szlachetna Paczka robiona jest z myślą o drugim człowieku. Mamy nadzieję, że osoby, które zostały nią obdarowane, poczuły się naprawdę wyjątkowo. Za co z całego serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tworzenia tej paczki. Dziękujemy!

                                                         Organizatorzy Aneta Urbanowicz, Dorota Chynek