Mapa strony

Strażacy w przedszkolu

OLYMPUS DIGITAL CAMERADnia 14.06.2018 r.  w Publicznym Przedszkolu w Rytwianach odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP Rytwiany. Wszystkie przedszkolaki wyszły na plac zabaw, gdzie na sygnałach stały dwa wozy strażackie. Ogromną atrakcją dla dzieci było rozciąganie węży strażackich i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się: jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Strażacy zaprezentowali przedszkolakom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego, a nawet zasiąść za jego sterami oraz przymierzać strażackie kaski. Przedszkolaki prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami         i pozowały do zdjęć. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać  o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono numery alarmowe. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu, uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi. Dziękujemy strażakom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.