Mapa strony

Pielgrzymka do Częstochowy

pielgrzymka 111W dniu 4 października nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta o godzinie 11:00, w której wzięło udział 93 uczniów naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem i opiekunami. Ponadto, we Mszy Świętej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy z całej Polski reprezentujący wszystkie typy placówek oświatowych, od przedszkoli po szkoły wyższe. Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych odprawiona została pod przewodnictwem Duszpasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Krajowy Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II przypominał w homilii o objawieniach w Fatimie i Gietrzwałdzie. Prosił o to, aby każdy z nas żył uczynkami miłosierdzia i modlił się do Matki Bożej Królowej Polski. Podkreślił również niezwykle ważną rolę dzieci i młodzieży w umacnianiu wiary i przynależności do Jezusa Chrystusa. Po eucharystii poświęcono pamiątkowe różańce, odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list do Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy Świętej uczniowie naszej szkoły mogli spokojnie modlić się w Kaplicy Matki Bożej oraz spotkać się z rówieśnikami z całej Polski. Coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II jest jedną z największych jasnogórskich pielgrzymek. Dyrektorzy szkół oraz organizatorzy rozumieją znaczenie jakie wiąże się z testamentem pozostawionym przez Jana Pawła II. Serdeczną atmosferę oraz sprawną obsługę biura pielgrzymkowego zapewnili organizatorzy.

W tym roku możemy czuć się wyróżnieni, gdyż nasza szkoła zajęła trzecie miejsce pod względem liczebności uczestników z czego jesteśmy niezmiernie dumni. W drodze powrotnej wszyscy mogli zjeść posiłek i napić się ciepłej herbaty. Wszyscy przeżyliśmy ten dzień w zadumie i z wielką radością wrócimy przed oblicze Matki Bożej za rok.

                                                         Opracowała: Iwona Poziomek