Mapa strony

Egzamin gimnazjalny

IMG_0254W tym roku 52  gimnazjalistów przystąpiło  do egzaminów gimnazjalnych sprawdzających stopień opanowania wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz z nowożytnego języka obcego. Wszystko zaczęło się 18 kwietnia 2018r. O godzinie 8.30 tradycyjnie już  Pan Wójt Grzegorz Forkasiewicz  spotkał się z młodzieżą , życząc Wszystkim Gimnazjalistom powodzenia . Przed godziną 9.00 przedstawiciele uczniów w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących stwierdzili  nienaruszenie przesyłek z materiałami egzaminacyjnymi. O godzinie 9.00 trzecioklasiści w salach egzaminacyjnych rozpoczęli część humanistyczną w zakresie historii i społeczeństwa. O 11.00 przyszedł czas na język polski , który uczniowie pisali 90 minut.  Po zakończeniu tej części w kuluarach dało się słyszeć, że wielu uczniów liczyło na łatwiejszy egzamin.

W kolejnym dniu przyszedł czas na przedmioty matematyczno-przyrodnicze i matematykę.  Wśród zadań egzaminacyjnych  znalazła się   fizyka, biologia, chemia w części pierwszej , matematyka w części drugiej egzaminu.W przeciwieństwie do części humanistycznej, drugi dzień egzaminów gimnazjalnych  dla wielu uczniów był dużo trudniejszy.

20  kwietnia odbyła się ostatnia część- język obcy nowożytny. W naszym gimnazjum był to język angielski i język rosyjski . Zdecydowana  większość uczniów wybrała język angielski . Ta część trwała 60 minut. Od godziny 9.00 do 10.00 uczniowie pisali test na poziomie podstawowym a w godzinach 11.00-12.00 na poziomie rozszerzonym.   Uśmiechnięci trzecioklasiści już po godzinie ukończyli pracę i oddali zestawy egzaminacyjne. Wnioskować można , że ta część egzaminu sprawiła im najmniej trudności. Ale czas pokaże .

Wyniki egzaminu już 15 czerwca 2018 roku.